DEVKLAZI

DEVKLAZI

piątek, 5 czerwca 2015

Typowy dzień w angielskiej szkole.

Witaaam! :) Ostatnio myślałam nad ciekawym i innym postem niż dotychczas, więc wpadłam na pomysł, żeby opisać wam typowy dzień w mojej szkole, myślę, że wam się spodoba. :)

A więc wstaje o 7:00, ubieram się w mundurek (wygląd mundurka), maluje się itp., z domu wychodzę o 7:50, koło mojego domu czeka na mnie koleżanka i razem idziemy do szkoły.
W czasie 15-20 minut dochodzimy do szkoły, w szkole musimy być o 8:30, właśnie wtedy zaczyna się jakbym godzina wychowawcza, która trwa 30 minut. Te 30 minut jest po to aby nikt nie spóźnił się na prawdziwe zajęcia.
A więc po tych 30 minutach, zaczyna się pierwsza lekcja, np. w poniedziałek science(biologia, chemia, fizyka), trwa ona 100 minut.
Po pierwszej lekcji zaczyna się przerwa (break) trwa ona 20 minut. Zazwyczaj ja z koleżankami, jemy i przebywamy w stołówce, Czasami jak jest ciepło wychodzimy na dwór.
O 11 zaczyna się druga lekcja, matematyka, tak samo jak poprzednia trwa 100 minut.
Po drugiej lekcji jest lunch, tak samo jak na break siedzimy w stołówce, albo wychodzimy na zewnątrz. Lunch trwa 40 minut.
Po przerwie zaczyna się trzecia i ostatnia lekcja jaką jest angielski (100 minut)
Kończymy szkołę o 15:00.
Zazwyczaj wracam do domu o tej godzinie, ale czasami zdarza się mi zostać na lekcjach po szkole, tak zwanych ''Study Clubs'', trwają one 60 minut.

Jak widać angielska szkoła bardzo różni się od polskiej, ale nie jestem w stanie powiedzieć, która jest lepsza, jeżeli naprawdę musiałabym wybierać to wybrałabym angielską, ponieważ te 100 minut wcale nie jest aż tak długo jak pewnie myślicie, bo mam tylko trzy lekcje i to wcale nie trwa tak długo,
 W poniedziałki i piątki mamy te same lekcje, a w środę zamiast lekcji w środku dnia dochodzi wf, a w czwartki i wtorki mam moje wybrane opcje, czyli taniec i hiszpańsku w moim wypadku.

Myślę, że przybliżyłam wam trochę jak to jest w Anglii i jestem ciekawa czy wam się ten ''plan'' podoba, wiec zostawiajcie wasze opinie poniżej :)

Jeżeli jest ktoś tak samo jak ja z Anglii i czyta mojego bloga, prosiłabym o napisanie jak to jest w waszych szkołach może jest tak samo, czy jednak się trochę to różni??

2 komentarze:

 1. w twojej szkole jest świetnie
  http://fashionbyalexandra1999.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny system jeśli chodzi o lekcja, u nas dzieciaki by się zapłakały jeśli miałyby siedzieć 100min na jednej lekcji :P Ale mi się taki system podoba, w ciągu 45 minut ciężko jest tutaj cokolwiek zrobić... Dobrze że szkołę mam już za sobą :)

  Fajny blog, obserwuję i zapraszam do siebie ;0
  http://make-yourself-perfect.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń